Zdrowy sen to zdrowe życie …

Postęp cywilizacyjny doprowadził do radykalnego zwiększenia występowania alergii we wszystkich grupach wiekowych. Dynamiczny rozwój chorób alergicznych to jedno z największych wyzwań XXI wieku. Rozwojowi uczuleń, alergii i astmy sprzyjają zarówno czynniki genetyczne, zmiana stylu życia jak i przyczyny środowiskowe.

Około 13 mln Polaków cierpi na alergię, z astmą zmaga się 1,5 mln mieszkańców Polski. Objawy astmy występują u kolejnych 4 mln, a atopowe zapalenie skóry u 2,5 mln osób w Polsce. Astma i alergia to choroby przewlekłe, które wymagają długotrwałego i systematycznego leczenia.

Diagnoza alergii oraz właściwe dopasowanie antygenów, które umożliwiają jej skuteczne leczenie jest procesem długotrwałym. Dlatego bardzo ważna w leczeniu tej choroby jest właściwa profilaktyka. Szczególnie wśród osób u których istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się objawów chorobowych należy, czujnie kontrolować czynniki ryzyka. Prawidłowe przeciwdziałanie to rozwiązanie osiągalne dla wszystkich którzy szukają skutecznej recepty na pojawiające się objawy alergiczne. Istnieją ogólne, dostępne dla każdego metody, które można zastosować w celu ograniczenia (w miarę możliwości) populacji roztoczy i grzybów.

Zmniejszenie ich oddziaływania na człowieka skutecznie zmniejsza występowanie wielu przyczyn oraz objawów chorobowych. W profilaktyce alergologicznej dzieci warto jest przede wszystkim zwrócić baczną uwagę na środowisko snu. Niemowlęta w pierwszym roku życia spędzają w swoim łóżeczku blisko 80% czasu, a jak wynika z badań przyczyną ok. 33% zaburzeń snu są właśnie alergie.

Z przyczyn naturalnych nie ma możliwości przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, a leczenie odbywa się na podstawie obserwacji rodziców.

Według najnowszych międzynarodowych wytycznych i standardów leczenia oraz profilaktyki chorób alergicznych zaleca się wielokierunkowe działania zmierzające do ograniczenia ekspozycji na alergeny.

   

Skuteczna profilaktyka i wspomaganie leczenia uczuleń i chorób alergicznych

 

antyalergic covers to grupa produktów skierowana do osób u których występuje duże ryzyko wystąpienia alergii lub astmy albo stwierdzono już wstępne objawy wskazujące na występowanie tych chorób. Wszystkie produkty w tej kolekcji posiadają pokrowiec z dzianiny testowanej dermatologicznie. Skuteczność protektora ochronnego SANITIZED® potwierdzają niezależne badania oraz uzyskane certyfikaty.

antyalergic covers to ponad 20 lat doświadczeń w produkcji materacy dla dzieci i młodzieży uznanego na polskim i europejskim rynku producenta Materacyk Sp. J. (Fiki Miki®) połączone z wynikami wieloletnich badań koncernu SANITIZED® specjalizującego się w produkcji wykończeń antyalergicznych dla tekstyliów i tworzyw sztucznych oraz możliwościami technologicznymi największych polskich fabryk dzianin.

antyalergic covers to dzianina, która przeszła pozytywnie rygorystyczne badania. Niezależne laboratoria potwierdziły, że jest dobrze tolerowana przez skórę. Zapewnia długotrwałą świeżość i komfort. Skutecznie ogranicza rozwój kolonii roztoczy i ich alergenów kałowych. Przeciwdziała uczuleniom, alergii i astmie. Wykazuje zwiększoną wytrzymałość. Dzianina została zbadana również pod kątem braku substancji szkodliwych zgodnie z wymaganiami certyfikatu Standard 100 by OEKO-TEX® (pod względem wymagań najbardziej rygorystycznej klasy I, czyli dla artykułów dla niemowląt i małych dzieci w wieku do 3 lat) oraz uzyskała certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”.

Wszystkie produkty w kolekcji antyalergic covers Wyrobami Medycznymi, posiadają Pozytywną Ocenę Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Materac Sensitive i nakładka higieniczna HP2 zostały wyróżnione w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym co roku przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie.

Zobacz wszystkie produkty w kolekcji antyalergic covers