Około 13 mln Polaków cierpi na alergię,  z astmą zmaga się 1,5 mln  mieszkańców Polski.  Objawy astmy występują u  kolejnych 4 mln, a atopowe zapalenie skóry – u 2,5 mln osób w Polsce*

* dane z: Polskie Towarzystwo Alergologiczne www.pta.med.pl

Profilaktyka i wspomaganie leczenia uczuleń i chorób alergicznych

Postęp cywilizacyjny doprowadził do radykalnego zwiększenia występowania alergii we wszystkich grupach wiekowych.  Dynamiczny rozwój chorób alergicznych  to  jedno  z  największych wyzwań XXI wieku.

Rozwojowi uczuleń, alergii i astmy sprzyjają zarówno czynniki genetyczne, zmiana stylu życia jak i przyczyny środowiskowe. Około 13 mln Polaków cierpi na alergię,  z astmą zmaga się 1,5 mln  mieszkańców Polski.  Objawy astmy występują u  kolejnych 4 mln, a atopowe zapalenie skóry – u 2,5 mln osób w Polsce*.

Astma i alergia to choroby przewlekłe, które wymagają długotrwałego i systematycznego leczenia.

Diagnoza alergii oraz właściwe dopasowanie antygenów,  które umożliwią  jej skuteczne leczenie jest procesem długotrwałym.  Dlatego bardzo ważna w leczeniu tej choroby jest właściwa profilaktyka.  Szczególnie wśród osób u których istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się objawów chorobowych  należy,  czujnie kontrolować czynniki ryzyka.

Prawidłowe przeciwdziałanie to rozwiązanie osiągalne dla wszystkich którzy szukają skutecznej recepty na pojawiające się objawy alergiczne.  Istnieją  ogólne,  dostępne dla każdego metody,  które można zastosować w celu ograniczenia (w miarę możliwości) populacji roztoczy i grzybów.  Zmniejszenie ich oddziaływania na człowieka  skutecznie zmniejsza występowanie wielu przyczyn oraz objawów chorobowych.

W profilaktyce alergologicznej dzieci warto jest przede wszystkim zwrócić  baczną uwagę na środowisko snu.   Niemowlęta w pierwszym roku życia spędzają w swoim łóżeczku blisko 80 procent czasu, a jak wynika z badań  przyczyną ok. 33% zaburzeń snu są właśnie alergie.

Z przyczyn naturalnych nie ma możliwości przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, a leczenie odbywa się na podstawie obserwacji rodziców.

 .

 

antyalergic covers to grupa produktów skierowana do osób u  których występuje duże ryzyko wystąpienia alergii lub astmy, albo stwierdzono już wstępne objawy wskazujące na występowanie tych chorób.  Wszystkie produkty w tej kolekcji posiadają  pokrowce z dzianiny testowanej dermatologicznie, a jej właściwości blokujące rozwój roztoczy, alergenów i grzybów potwierdzają uzyskane certyfikaty.

 .