Cała prawda o nakładkach higienicznych (cz.1)

Na rynku materacy dla dzieci i dorosłych dostępne są różnego rodzaju pokrowce i nakładki higieniczne, które mają za zadanie zabezpieczyć materac przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Jak jednak pokazuje doświadczenie zarówno osób, które pokusiły się o ich zakup, jak i specjalistów propagujących ideę zdrowego snu… nakładka nakładce nierówna. Nie wszystkie zapewnią nam równie bezpieczne i zdrowe warunki, a część z nich może wręcz doprowadzić do powstania odparzenia u najmłodszych! Zobacz, jak dobrze wybrać ochraniacz na materac, by zapewnić sobie oraz swojej rodzinie – a w szczególności dzieciom – niezbędny komfort i najwyższą jakość snu

Zalety nakładki higienicznej

Gdy poznasz wszystkie zalety właściwie dobranej nakładki higienicznej, będziesz się zastanawiać, dlaczego wcześniej Twoja rodzina nie korzystała z tego ułatwienia! Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy i korzyści nakładek higienicznych, które dostępne są w sklepach na terenie całej Polski :

  • chronią materace dla dzieci i dorosłych przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniami
  • chłoną wilgoć i pot, a jednocześnie:
  • przepuszczają powietrze, a więc nie blokują swobodnej wymiany ciepła i pozwalają skórze oddychać
  • znacząco ułatwiają utrzymanie materaca w czystości – utrzymanie higieny snu
  • polecane dla alergików – mogą być stosowane w profilaktyce chorób alergicznych, a także do ochrony osób dotkniętych problemem nadmiernej reakcji na alergeny kontaktowe oraz wziewne
  • pranie nakładki higienicznej jest wygodne i łatwe (zdecydowanie łatwiej ją włożyć do pralki i szybciej schnie niż pokrowiec materaca!)

Nakładka higieniczna wygodne i łatwe utrzymanie higieny snu!

Zastanów się, jak często pierzesz swój pokrowiec na materac. Czy robisz to regularnie? Niewiele kobiet (a mężczyźni w większości wcale) dba o systematyczne czyszczenie pokrowca, które ma ogromne znaczenie zarówno dla higieny, jak i własnego komfortu!

A czy – gdy już się za to zabierzesz – nie sprawia Ci to trudności? Najpierw trzeba materac zdjąć z łóżka (przy standardowym wymiarze 160 cm x 200 cm pokrowiec jest bardzo duży), następnie wyprać (o ile zmieści się do pralki domowej – najczęściej niestety nie) i… poczekać aż wyschnie. Zajmuje to trochę, a w tym czasie nie ma żadnej ochrony, która zapewniłaby higieniczny i spokojny sen. W przypadku materacyka dziecięcego natomiast Twoje dziecko w tym czasie leży w łóżeczku bez dodatkowego zabezpieczenia, (a spędza w nim nawet do 20 godzin dziennie! ). Na czym więc położyć maluszka, gdy pokrowiec się pierze albo długo schnie? Co poradzić w tej sytuacji?

Rozwiązanie jest bardzo proste – nakładka higieniczna, która sprawdzi się jako zdrowy ochraniacz na materac dziecięcy (lub dla dorosłych).

 

Jak używać nakładki higienicznej?

Wystarczy, że położysz na materacu ochraniacz, który posiada cztery uchwyty gumowe w narożnikach – uniemożliwiające jego przesuwanie się. Podczas zmiany pościeli dziecięcej, która powinna następować co 3-4 tygodnie, bez problemu zdejmujesz ochraniacz, a po jego szybkim wyschnięciu zakładasz go z powrotem! Natomiast jeżeli pierzesz wspomniany wcześniej pokrowiec, nakładka higieniczna przyda Ci się, by zabezpieczyć nią materac przez ten czas. To zdecydowane ułatwienie, które pozwoli Ci zadbać o stałą higienę w sypialni dziecka i własnej. Nakładka higieniczna chroni materac przed potem oraz innymi stałymi zanieczyszczeniami wynikającymi z naturalnych procesów fizjologicznych, zapewniając równocześnie swobodną wymianę ciepła.

Cenna wskazówka: W okresie oduczania dziecka sypiania w pieluszce, a także u starszych dzieci, które mają problem z nietrzymaniem moczu lub kału, warto zastosować miejscowo jednorazowe podkłady do przewijania. Kładzie się je pomiędzy ochraniacz a materac. Tego typu jednorazowe podkłady higieniczne są tanie (koszt to ok. 1 zł za sztukę), a przydają się w nietypowych sytuacjach, np. kiedy dziecko ma biegunkę, wymiotuje czy też w przejściowym czasie odpieluszkowywania. W razie „incydentu” wystarczy wyprać nakładkę higieniczną, a jednorazowy podkład wyrzucić do kosza.

 

Jak prać nakładkę higieniczną?

Nakładka higieniczna HP1 skutecznym zabezpieczeniem materaca!

Nasze ponad 20-letnie doświadczenie w branży materacowej uzmysławia, jak ważną kwestią pozostaje wybór odpowiedniej nakładki higienicznej, która będzie spełniać swoją funkcję jak należy.

Sprawdzona nakładka higieniczna HP1 – dzięki swojej trwałości, a przede wszystkim doskonałej cyrkulacji powietrza (którą zapewnia w odróżnieniu od produktów gumowanych) daje niezwykły komfort i pewną ochronę materaca dziecięcego albo „dorosłego”.

Kolejną z jej nieocenionych zalet stanowi fakt, że bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. O ile pokrowce na materac są pod tym względem dość uciążliwe, ze względu na trudniejsze zdejmowanie i zakładanie, z którym trzeba się niekiedy siłować, o tyle nakładka higieniczna HP1 nie sprawia na tym polu żadnego problemu.

 

Jak można to rozumieć? Mocowanie nakładki higienicznej na materac dziecięcy lub pełnowymiarowy dla dorosłych jest niezwykle łatwe. Posiada ona cztery elastyczne uchwyty, które umieszczone są w narożnikach – założenie ich na rogi materaca zajmuje dosłownie chwilę. Dzięki temu nakładkę higieniczną HP1 można wielokrotnie i szybko zdejmować, a po wypraniu zakładać z powrotem. Łatwiej więc utrzymać ją w czystości.

Nakładka higieniczna (Model: HP2) z protektorem ochronnym!

Rekomendujemy również nakładkę higieniczną HP2 , która pochodzi z kolekcji antyalergic covers .

 

Kolekcja antyalergic covers powstała w wyniku ponad 20 lat doświadczeń w zakresie produkcji wysokiej jakości materacy dla dzieci i młodzieży.

 

Przeszło 20 letnie doświadczenie w branży materacowej pozwala nam dostrzec nawet subtelne różnice w jakości i właściwościach surowców, które dostępne są obecnie na rynku. W naszej ofercie proponujemy tylko takie produkty, które faktycznie maja wpływ  na zdrowie i komfort podczas wypoczynku – od najmłodszych pociech po najstarszych członków rodziny.

antyalergic covers to grupa produktów skierowana do osób u których występuje duże ryzyko wystąpienia alergii lub astmy albo stwierdzono już wstępne objawy wskazujące na występowanie tych chorób. Wszystkie produkty w tej kolekcji posiadają pokrowiec z dzianiny testowanej dermatologicznie, a skuteczność protektora ochronnego SANITIZED® potwierdzają niezależne badania oraz uzyskane certyfikaty.

 

 

Wyjątkowa dzianina, z której powstaje nakładka higieniczna antyalergic covers!

antyalergic covers to dzianina, która przeszła pozytywnie rygorystyczne badania, a niezależne laboratoria potwierdziły, że jest dobrze tolerowana przez skórę, zapewnia długotrwałą świeżość i komfort, skutecznie ogranicza rozwój kolonii roztoczy i ich alergenów kałowych, przeciwdziała uczuleniom, alergii i astmie oraz wykazuje zwiększoną wytrzymałość. Dzianina została zbadana również pod kątem braku substancji szkodliwych zgodnie z wymaganiami certyfikatu Standard 100 by OEKO-TEX® (pod względem wymagań najbardziej rygorystycznej klasy I, czyli dla artykułów dla niemowląt i małych dzieci w wieku do 3 lat) oraz uzyskała certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”.

Nakładka higieniczna uzyskała wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” w kategorii „Bezpieczny dla Dziecka” (2013 r.). Posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (nr Op-4860-64), a także Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (nr B-BŻ-6071-0139/18/C).

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie również wpisy  dlaczego nie polecamy gumowanego prześcieradła ani paroprzepuszczalnych ochraniaczy, o mitach związanych z przemaczaniem pieluszek, które obalamy, a także coś dla dorastających dzieci – nakładki higieniczne dla młodzieży oraz osób dorosłych, które pojawią się wkrótce.

 

@materacyk.pl

#materaclateksowy#materacdlaniemowlaka #materacdladziecka #pierwszymateracdladziecka #fikimiki #zdrowysen #materac #wyprawka #pokojdziecka #dołóżeczka #baby #epozytywnaopinia #alergia #antyalergiczny #ochraniacznamaterac #instytutmatkiidziecka #instamama#instamamy #instababy #macierzyństwo #niemowle #ciąża #wyprawkadlamalucha #wyprawka#sendziecka #dziecko #instadziecko #pokoikdzieciecy #łóżeczko #narodzinydziecka #wyprawkadlamaluszka #rodzice