Dzień Postaci z Bajek – święto dla małych i dużych.

O bajkach Disneya, rodzinnym czytaniu i materacach dla dzieci.

Nie wszyscy wiedzą, że 5 listopada przypada ciekawe święto, które u dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Mowa o Dniu Postaci z Bajek! To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze z naszymi pociechami. Sprawdźcie, jakie animowane postacie towarzyszyły nam kiedyś i które obecnie fascynują najmłodsze pokolenie. Podpowiadamy również, jak spędzić to oryginalne święto! Niezawodny pomysł to opowieści na dobranoc – słuchanie ich na wygodnym materacu dziecięcym, w przytulnej atmosferze będzie dla Twojego malucha wspaniałym doświadczeniem.

 

Ulubieni bohaterowie całych pokoleń – bajki Walta Disneya

Nie sposób tu nie wspomnieć o bohaterach z wytwórni Disneya. Kaczor Donald, Myszka Miki i Minnie, pies Pluto… Nie są to wcale bohaterowie jednego pokolenia, o których wspominają z uśmiechem jedynie najstarsi. To również postacie znane i lubiane przez nasze dzieci! Najlepszy tego wyraz daje popularność zarówno nowych bajek, jak i ubrań czy akcesoriów dla najmłodszych z postaciami Disneya i nie tylko. Maluchy uwielbiają praktycznie wszystkie gadżety, na których znajduje się ich ulubiony bohater – od szalika, przez plecak i piórnik, po bajkową pościel, którą zakładamy na łóżeczko z dobrze dobranym materacem dziecięcym – dla zdrowych i kolorowych snów naszych pociech.

 

Magia historii o księżniczkach – od Królewny Śnieżki po Elsę z „Krainy Lodu”

Wszyscy pamiętamy bajkę o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach czy o Kopciuszku. Pierwsza z nich powstała już w 1937 roku! Na przestrzeni dziesięcioleci świat zachwycały kolejne produkcje – z przygodami Śpiącej Królewny, Małej Syrenki czy Pocahontas i Mulan. Po roku 2000 powstało z kolei wiele filmów animowanych, które obecnie królują w świecie naszych pociech. Do najpopularniejszych należy „Kraina Lodu” będąca piękną historią o siostrzanej miłości, która zauroczyła nie tylko dzieci, lecz także dorosłych. Roszpunka z „Zaplątanych”, Tiana z historii o „Księżniczce i żabie” czy Merida Waleczna to kolejne bohaterki, które wzbudziły żywe emocje wśród widzów małych i dużych.

 

Pomysły na święto bajkowych postaci 

Dzień Postaci z Bajek bywa wesoło obchodzony w przedszkolach, gdzie dzieci przebierają się za ulubionych bohaterów, przygotowują plakaty z historyjkami czy uczestniczą we wspólnym czytaniu bajek. Jak widać, święto to stanowi wspaniałą okazją do zabawy i poruszenia dziecięcej kreatywności i fantazji. A jakie domowe atrakcje zainteresują Twojego malucha? Rodzinny seans ulubionych filmów animowanych to pomysł, który przypadnie do gustu wszystkim milusińskim. Jeśli macie ochotę na coś wyjątkowego, zorganizujcie teatrzyk – pluszaki i zabawki pomogą odegrać dowolną scenkę z bajki, którą uwielbiają Twoje dzieci.

 

Czytanie bajek na materacu do łóżeczka dziecięcego

Z kolei, gdy nadejdzie wieczór, warto pomyśleć o pięknych historiach na dobranoc. Jeśli na co dzień brakuje Wam czasu na wspólne czytanie, teraz to idealna okazja do pobycia razem – weźcie do ręki ulubione książki i baśnie i wyruszcie w świat bajkowych postaci. Możecie też puścić wodze fantazji i wymyślić nowych bohaterów oraz ich przygody.

 

Rodzinne opowieści zbliżą Was i przyniosą dużo radości, a ponadto pomogą utulić Twoją pociechę do snu. To o tyle ważne, że relaksujący sen jest podstawą zdrowia dzieci. Przy tej okazji warto przypomnieć, jak ważny jest wybór dobrego materaca dziecięcego, który powinien być wykonany z bezpiecznych atestowanych materiałów o wysokiej jakości, zapewniających komfort i higieniczne warunki do nocnego odpoczynku.

 

Jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla dziecka wybrać, pamiętaj, że w Fiki Miki zawsze znajdziesz najlepszy wybór i pomoc ekspertów od zdrowego snu!