maluch1

Pierwsza Gwiazdka z małym dzieckiem to cudowny moment dla młodych rodziców. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy mini poradnik jak spędzić ten szczególny czas z waszym ukochanym maleństwem w sposób odpowiedni dla malucha.

Święta Bożego Narodzenia to szczególne wydarzenie dla całej rodziny i moment w którym często spotykamy się w większym gronie osób.

SPOTKANIA RODZINNE

Małe dzieci są wrażliwsze na hałas od osób dorosłych i mogą reagować niepokojem oraz głośnym Płaczem. Poprośmy gości o aby zachowywali się trochę ciszej oraz zapewnijmy dziecku osobne pomieszczenie aby mogło odpocząć po dużej ilości nowych nieznanych mu bodźców zewnętrznych.

POSIŁKI

Pamiętajmy o właściwym żywieniu, o ile małe dziecko raczej nie będzie spożywać potraw wigilijnych i przejedzenie nimi mu nie zagraża, to matka karmiąca piersią powinna przestrzegać paru istotnych zasad żywieniowych. Ogranicz mamo spożycie produktów ciężkostrawnych i wywołujących alergię, o zakazie spożywania alkoholu przez karmiącą matkę nawet nie wspominamy.

PREZENTY

Małe dzieci nie potrafią się (jeszcze) cieszyć z prezentów więc wystarczy im parę zabawek przeznaczonych do ich wieku z odpowiednim atestem. Dobrym pomysłem na prezent są też akcesoria do pielęgnacji, ubranka lub wyposażenie łóżeczka.

BEZPIECZEŃSTWO

W tym specjalnym okresie należy pamiętać o bezpieczeństwie dziecka. Dzieci które już raczkują i są ciekawe otaczającego świata starajmy trzymać się z dala od choinek bombek i innych atrakcji które mogą łatwo ściągnąć ze stołu.

Życzymy młodym rodzinom aby ten czas spędziły w gronie najbliższych i nic nie zakłóciło przeżywania pierwszych wspólnych Świąt Bożego Narodzenia z nowym ukochanym członkiem rodziny.