Podróżuj z dzieckiem komfortowo i bezpiecznie.

Jak uprzyjemnić podróże z dziećmi? Odpowiedź jest prosta: troszcząc się o ich komfort. Maluchy uwielbiają odkrywać nowe miejsca, ale niekoniecznie są fanami wielogodzinnej jazdy. Bez zapewnienia im odpowiedniego komfortu podróż na wakacje, ferie zimowe czy krótką wycieczkę może stać się wyzwaniem zarówno dla nich, jak i ich rodziców. Istnieje jednak proste rozwiązanie – poduszka podróżna!

Podstawowa pomoc podczas podróży z dzieckiem
Największym problemem podczas jazdy jest stabilizacja ciała dziecka tak, aby czuło się jednocześnie bezpiecznie i komfortowo. Foteliki samochodowe zapewniają ogólne bezpieczeństwo, ale niekoniecznie są wygodne, zwłaszcza na dłuższych odcinkach. Uciekająca na boki główka sprawia, że maluch ma trudności z zaśnięciem podczas jazdy. A zmęczone dziecko to dziecko skłonne do płaczu.

Poduszki podróżne, zwane inaczej rogalami lub zagłówkami, stabilizują odcinek szyjny oraz głowę malucha podczas jazdy, umożliwiając mu spokojną i wygodną drzemkę. Podczas zakrętów, hamowania czy przyspieszania główka pozostaje w tej samej pozycji i nie obija się o ścianki fotelika.

Wybór odpowiedniego zagłówka
Istnieje kilka rodzajów rogali podróżnych, ale nie wszystkie jednakowo spełnią swoją funkcję. Należy unikać poduszek „dmuchanych” – są tanie, ale mogą powodować odparzenia. Warto szukać produktów wysokiej jakości, które będą służyły przez długie lata.

.

.

Dla najmłodszych proponujemy sprawdzoną poduszkę, która uzyskała wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w XI edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii „Bezpieczeństwo Dziecka”.

Maluchy uwielbiają nagrodzoną poduszkę Mały Podróżnik za:

  • żywe kolory,
  • cudowną miękkość,
  • mnogość wzorów,
  • niekwestionowaną wygodę,
  • i bycie w pobliżu zawsze, gdy przyjdzie ochota na drzemkę podczas podróży.

Poduszka podróżna ma uniwersalny rozmiar, doskonale sprawdzi się zarówno u maluszków, jak i starszych dzieci. Dodatkowo posiada zawieszkę do smoczka w celu zapewnienia maksymalnego komfortu najmłodszym i wymagającym podróżnikom.