Pomysł na Dzień Babci i Dzień Dziadka – bajki, wygodne łóżko i relaks z wnukami.

Babcia i dziadek to dwie, bardzo wyjątkowe osoby w życiu każdego człowieka. Gdy sami jesteśmy już dorośli, wspominamy z uśmiechem radosne i pełne ciepła chwile, które nam podarowali, a z kolei będąc dziećmi – nie wyobrażamy sobie bez nich świata. Kolejne dni, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka, są więc wspaniałą okazją do spędzenia wspólnego czasu i podziękowania za to, że dzięki ich staraniom my oraz nasze dzieci możemy dobrze mieszkać, smacznie jeść, wygodnie spać, rozwijać swoje pasje – po prostu szczęśliwie żyć!

Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2019 roku

W tym roku Dzień Babci przypada w poniedziałek – 21.01., a tradycyjnie następnego dnia świętujemy Dzień Dziadka – we wtorek 22.01. Warto więc dziś lub jutro zaplanować wizytę u naszych kochanych bliskich, dla których być może nie zawsze znajdujemy dość czasu w wypełnionym pracą, nauką i obowiązkami codziennym życiu.

 

Wspólne spędzanie chwil buduje oraz wzmacnia więzi rodzinne, które są niezwykle istotne nie tylko pomiędzy rodzicami a dziećmi, ale także między dziadkami a wnukami. Wykorzystajmy ten czas, by okazać miłość i wdzięczność osobom, dla których jesteśmy całym światem. Tym bardziej, że poza tradycyjną kawą lub herbatą i pączkiem możemy skorzystać też z innego, zachęcającego przytulnością oraz komfortem pomysłu na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

 

Wspólny relaks, czyli Dzień Babci i Dziadka… w wygodnym łóżku!

Zamiast rozsiadać się jak co roku przy stole zaproponujmy babci i dziadkowi… leniwe popołudnie z książką w ręku na wygodnym łóżku! Ten oryginalny i wyjątkowy pomysł na świętowanie może przypaść do gustu nie tylko najmłodszym, ale także głównym bohaterom tego szczególnego wydarzenia.

Dzieciaki na pewno ucieszą się z wizji czytania bajek z ukochaną babcią lub snucia pełnych przygód opowieści z najlepszym dziadkiem, zwłaszcza jeżeli scenerią dla baśniowego świata będzie własne łóżko z mięciutkim, komfortowym i zdrowym materacem dziecięcym. Tak przytulne, idealne do odpoczynku warunki (które w pewnej mierze są przecież zasługą seniorów pomagających nam stworzyć własny dom, służących radą i oparciem) w połączeniu z ciepłą, serdeczną atmosferą sprawią, że tegoroczne święto będzie niezapomnianym przeżyciem – zarówno dla wnuków, jak i dla babci oraz dziadka.

 

Wierszyki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

A jak ukochanym seniorom mogą podziękować wnuki? Laurki i wierszyki to zawsze sprawdzony sposób na prezent dla babci i dziadka. Oto dwie piękne rymowanki, które wyrecytowane lub wpisane do kartki z życzeniami na pewno wzruszą naszych kochanych najbliższych:

 

„Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi,

bo gdy kładzie nas do łóżka, potem mamy piękne sny”

„Dziadku Ty mnie życia nauczyłeś,

wszystko, co miałeś, mi poświęciłeś,

nikt nie ofiaruje nigdy mi więcej,

dziś Ci więc daję serce w podzięce”

 

Wszystkim Babuniom i Dziadkom Wszystkiego Najlepszego w Dniu ich Święta od całego zespołu Fiki Miki