Wygodny materac,  sposób na  komfortowe święta 

Przed nami najpiękniejszy czas w roku… Święta Bożego Narodzenia, które w Polsce przez wielu uznawane są za najważniejsze wydarzenie w kalendarzu, wywołują ogromne emocje u małych i dużych. Dzieci cieszą się na prezenty i ogólną krzątaninę, która tworzy wesoły gwar w domu. Dorośli, pomimo całego zabiegania związanego z przygotowaniami, odnajdują w tym czasie okazję do wytchnienia i pobycia z dziećmi, całą rodziną. Skromnie czy na bogato, w tłumie krewnych czy wąskim gronie najbliższych – nieważne jak, ważne, że jesteśmy razem! Cieszmy się więc tymi wyjątkowymi chwilami, a na pewno wspomnienia z tegorocznej Wigilii będą niezapomniane. Cała załoga Fiki Miki już szykuje się do świąt, a Wy – jak zamierzacie je spędzić?

 

Rodzinne przygotowania do świąt

Celebracja wyjątkowych momentów jest tym piękniejsza, jeśli wspólnie będziemy się do nich przygotowywać. Intensywny przedświąteczny czas to doskonała okazja, by zbliżyć się do siebie i zmobilizować wszystkich członków rodziny do zaangażowania w przygotowania. Dzieci mogą zająć się prostymi czynnościami, np. ozdabianiem pierniczków, za co na pewno chętnie się zabiorą. Tych nieco starszych domowników można poprosić o pomoc w porządkach, robieniu zakupów, ozdabianiu domu i choinki, gotowaniu – wśród całej gamy zadań do zrobienia przed świętami na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli cała rodzina będzie aktywnie brała udział w szykowaniu się do wigilijnej wieczerzy, na pewno znacznie wcześniej odczujecie świąteczny klimat!

 

Jak zdrowy sen wpływa na nasze zdrowie ?  Świąteczne refleksje i podsumowania

Nie ulega wątpliwości, że po pewnego rodzaju gonitwie, która następuje przed świętami – gdy w końcu przychodzi ten upragniony czas, chcemy wypocząć i odetchnąć od natłoku obowiązków. Wspólne posiłki w uroczystej oprawie, rodzinne gry lub filmy, to wszystko pozwala się zrelaksować i daje dużą frajdę wszystkim członkom rodziny. Warto jednak przeznaczyć kilka chwil na refleksję. W końcu trudno o bardziej nastrajające do kontemplacji warunki niż ten ciepły, przytulny klimat rodzinnych świąt, z migającymi światełkami na choince i zapachem ulubionych aromatycznych potraw, który dochodzi z kuchni…

 

Czas na refleksję jest o tyle dobry, że końcówka roku zawsze zachęca do podsumowań. Co wydarzyło się w tym roku, jakie cele zrealizowaliśmy? Co chcemy zaplanować na przyszły rok? Czy w całej tej gonitwie poświęcamy dostatecznie dużo czasu rodzinie i dzieciom? A zdrowiu? No właśnie… Ten kluczowy aspekt życia dla każdego z nas powinien być priorytetem, choć często jakoś nam umyka. Wraz z nadejściem nowego roku warto to zmienić!

 

Jak dbać o zdrowie i cieszyć się pięknymi chwilami w rodzinnym gronie

Warto więc przysiąść na wygodnym fotelu, z włączonymi w tle świątecznymi piosenkami – tak pomiędzy karpiem a sernikiem – i z radością poobserwować krzątających się członków rodziny. Dzieci cieszące się z prezentów, które teraz sprawiają im taką frajdę, bliskich, którzy z uśmiechami siedzą przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami i rozmawiają, spędzając ze sobą najpiękniejsze momenty. Aby móc cieszyć się takimi wspaniałymi chwilami, z pewnością trzeba zadbać o zdrowie. Wtedy na długo wystarczy nam sił i energii do przygotowań oraz celebracji we wszystkich kolejnych latach!

Jako specjaliści od zdrowego snu będziemy zachęcać do zwrócenia uwagi właśnie na ten aspekt życia. Regenerujący, odprężający całe ciało i umysł sen jest podstawą właściwego funkcjonowania na co dzień. Daje nam siłę i wzmacnia organizm, co bezpośrednio przekłada się na jakość życia.

 

Jak poprawić komfort snu

Bez wątpienia zdrowie dzieci oraz dorosłych zależy od komfortu snu, dlatego warto zadbać o odpowiednie i wygodne warunki do regeneracji organizmu w nocy. Tutaj zapoznasz się z całą ofertą polecanych materacy dla dzieci i dorosłych, które mogą znacząco przyczynić się do poprawy jakości wypoczynku we własnym łóżku. To dobry moment, aby ustalić swoje noworoczne postanowienie i wybrać taki materac do łóżka, który zapewni całej Twojej rodzinie komfortowy i zdrowy sen.

 

Dodatkowa zaleta wybrania wygodnego materaca? Udanie się na spoczynek po obfitej kolacji wigilijnej, po długim dniu wypełnionym emocjami i gwarem będzie wyjątkową przyjemnością…

 

Wraz z całym zespołem Fiki Miki

życzymy Wam

cudownych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych

 w rodzinnym gronie, wypełnionych uśmiechem i radością!

Oraz

aby zdrowie dopisywało, a komfort snu był jak największy w całym 2020 roku!