artykul-gryka

Naturalne gryczane wypełnienia materacy

Powrót do natury, powrót do źródeł
Mijający rok był wyjątkowo trudnym czasem dla większości z nas.
Pandemia Covid-19 wywarła ogromny wpływ na naszą sytuację ekonomiczną i zdrowotną, lecz również przyniosła ze sobą niespodziewaną i być może na dłuższą metę, pozytywną zmianę w świadomości społecznej.
Panująca obecnie pandemia, której przyczyn upatrują naukowcy m.in. w zbytniej ingerencji człowieka w naturę oraz w łupieżczej polityce przemysłowej, przyczynia się między innymi realnie do zmiany sposobu myślenia współczesnego człowieka oraz do diametralnej zmiany nawyków zakupowych konsumentów w wielu dziedzinach życia.
Jak nigdy wcześniej bowiem w historii rozwija się powszechny ruch ekologiczno-społeczny, co skutkuje głównie powrotem do naturalnych, sprawdzonym przez poprzednie pokolenia sposobów na życie i zdrowie.

Co to znaczy powrót do źródeł?

To odkopywanie, okurzanie zapomnianych przez dekady, przepisów na zdrowie naszych przodków, sięganie po rozwiązania z innych kultur, w tym dalekowschodnich, czerpanie z mądrości ludowej, z uniwersalnej profilaktyki przeciw chorobom opartej na medycynie naturalnej czy homeopatii.

Klienci zwracają swoją uwagę w stronę naturalnych produktów, zarówno w diecie, jak i w kosmetykach czy chemii domowej. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się obecnie materiały pochodzenia roślinnego, z których wykonane są popularne meble, sprzęty domowe, naczynia, ubrania.
Powrót do natury to również przywrócenie do łask ziół, warzyw, owoców i wszelkich cennych dla zdrowia roślin rosnących na naszych ziemiach, o których na moment zapomnieliśmy zachłyśnięci tanimi i łatwo dostępnymi, sztucznymi zamiennikami.
Czas znów się im dokładniej przyjrzeć…
Jedną z grup społecznych, która bardzo szybko zareagowała na konieczność zwrócenia bacznej uwagi na zdrowe środowisko, to młodzi rodzice oczekujący potomka lub opiekujący się już narodzonym dzieckiem.
I nic w tym dziwnego…
Nikt równie bacznie jak rodzice nie przygląda się bowiem składowi produktów spożywczych podawanych dziecku, najbliższemu otoczeniu malucha (miejsce do spania, materiały, z których wykonane są mebelki, akcesoria, ubranka, kosmetyki itp., zezwolenia do użytku dla niemowląt i dzieci, certyfikaty, pozytywne opinie instytutów badających przedmioty, z którymi kontakt mają najmłodsi), zdrowej pielęgnacji i profilaktyki zdrowotnej.
Jednym z podstawowych i najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój dziecka od pierwszych dni po narodzinach jest zdrowe środowisko snu malucha.
Rodzicom ceniącym sobie ekologiczny powrót do źródeł, pragnącym wprowadzić w otoczenie malucha zdrowe, naturalne, sprawdzone materiały pochodzenia roślinnego, od wieków wykorzystywane z powodu właściwości prozdrowotnych i ortopedycznych oferujemy idealną alternatywę, materac dla dzieci o wypełnieniu gryką.
Osoby wahające się lub pragnące poszerzyć swoją wiedzę w temacie naturalnych mebli dla dzieci zapraszamy do zadawania pytań i do dzielenia się z nami swoimi wątpliwościami.
Na wszelkie pytania z przyjemnością odpowiemy i podzielimy się z Wami ponad 15-letnim doświadczeniem w produkcji materacy. Materacy przeznaczonych dla najważniejszych osób na świecie – dzieci.
Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów opisującym tematykę naturalnego, gryczanego wypełnienia materacy.

0